Czary pana Giovanniego - MC201 gra po prostu ...znakomicie!

Recenzja wzmacniacza zintegrowanego Monrio MC206

Początek maja 2018 to moment kiedy do prowadzącego znany i opiniotwórczy blog Stereo i Kolorowo - Underground Pana Ludwika Hegla dotarła przesyłka z siedziby Manufaktury Smaku zawierająca podstawowy model wzmacniacza zintegrowanego MONRIO MC 201.

Integra, której cena kształtuje się na poziomie około 8000 PLN i została wprowadzona na polski rynek w 2016 roku została poddana wnikliwej analizie i ocenie podczas odsłuchu.

Recenzent podzielił swój wywód na dwie główne części:

  • - Wrażenia ogólne i budowa
  • - Wrażenia dźwiękowe

 

W pierwszej części poświęconej budowie i wyglądowi naszego sprzętu padają określenia takie jak:

  • - "MC201 nie jest ani ekstrawagancki, ani designerski, ani tym bardziej jakoś specjalnie elegancki"
  • - "ascetyczne rozwiązanie, a nie barokowe, jest bardzo OK."
  • - "MC201 ... posiada wszystko to, co w niezbędne w rasowej integrze"

 

Druga, jeszcze bardziej ciekawa część  recenzji skupia się na wrażeniach dźwiękowych, a te jak zwykle w przypadku wzmacniaczy zintegrowanych i innych urządzeń marki MONRIO są bardzo pozytywne, dlatego nie dziwi stwierdzenie recenzenta: "Nie wiem jakich czarów używa pan Giovanni Gazola (konstruktor Monrio), ale jego podstawowy model MC201 gra po prostu ...znakomicie!"

Jako uzupełnienie warto dodać jeszcze jeden cytat "Swą dojrzałością organicznym oraz mocnym akcentem na średnicę przypomina najlepsze produkty takich firm jak Naim, Dayens, Cyrus, Sudgen, czy Pathos. To identyczne wyborne napełnienie i dotykalność brzmienia połączone z dużą przejrzystością oraz perfekcyjną głębią tonalną, jak i kapitalnie zorganizowaną sceną muzyczną - szeroko, precyzyjnie i wiarygodnie. Pod tymi względami Monrio MC201 jest doskonały, wręcz bezkonkurencyjny w swojej cenie."

Jeśli udało się nam zainteresować tą recenzją i wzmacniaczem MONRIO MC 201 zapraszamy do przeczytania pełnego tekstu recenzji, który dostępny jest tutaj: pełny tekst recenzji