Monitor M12a od Mauro Clementi

Monitor M12a od Mauro Clementi
Monitor M12a od Mauro Clementi

Monitory głośnikowe M12a od Mauro Clementi - włoski styl emisji dźwięku. 

Monitory głośnikowe M12a od Mauro Clementi 

Twórca włoskiej marki Maclementhorn Mauro Clementi, znanej na całym świecie z tworzenia nie tylko świetnie grających, ale i doskonale wyglądających kolumn głośnikowych tworząc oferowane w Polsce przez Manufakturę Smaku monitory M12a postawił przed sobą jak sam wspomina trzy cele.

Oto one - tworzyć kolumnę głośnikową Hi-end bardzo wysokiej klasy, tak by mogła ona zadowolić nawet starych fanów "stereo", której cena będzie tak "ludzka" jak tylko to możliwe. Projekt nie był łatwy, ale nie mógł taki być jeśli chce się osiągnąć lub zbliżyć do doskonałości. Realizacja tego ambitnego zadania, zajęła sporo czasu, poświęconego na analizie stosowanych rozwiązań, słuchaniu na różne sposoby - tak by w końcu osiągnąć wynik  - wynik równy M12a.

M12a - to 12 lat Maclementhornu - powrót do przeszłości - do początków firmy. Sprzęt, który Mauro Clementi oddaje do Państwa rąk za pośrednictwem Manufaktury Smaku to najwyższej jakości kolumny, monitory głośnikowe o klasycznym wyglądzie  - styl Vintage - bez dodatków, ale z elegancją wszystkich wcześniejszych prac tej firmy i głównego konstruktora.

Jak twierdzi twórca - w przypadku monitorów M12a - w kwestii dźwięku osiągnięto szczyty możliwości - celem było osiągnięcie dźwięku, sceny, która pozwoli zobaczyć kto, jak i co gra z zamkniętymi oczami, po prostu słuchając, zanurzając się w muzyce.

Jak twierdzi Mauro Clementi chciał dźwięku i dźwięk został znaleziony. My już wiemy, że to prawda - teraz pora na Ciebie.

 

Podstawowe informacje:
Produkt: Mauro Clementi M12a
Rodzaj: Monitory głośnikowe
Cena regularna: 3900 EUR+VAT/para
Masa: 25 kg
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 570x400x370 mm
Najważniejsze cechy:
System: 3-drożny
Moc: 125W
Skuteczność: 89dB 1w / mt
Impedancja: 8 Ω (Ohm)
Pasmo przenoszenia: 35 Hz - 20000 Hz
Skrzynia: lite drewno pokryte naturalnym fornirem Tanganika
Zastosowane głośniki:
Basowy: 12 "Custom Maclementhorn MCDW1217
Średnio-tonowy: Fostex FE103sol 
Wysoko-tonowy: Fostex FE83sol 
Filtr częstotliwości: 12dB Mundorf / ClarityCup / Jantzen

 

Monitory M12a - w róznych wersjach wykończenia (m.in na dedykowanych standach/stojakach)