Od najmłodszych lat interesowała mnie muzyka

W tym roku firma Monrio obchodzi jubileusz 25-lecia swojego powstania. W 1991 roku powołał ją do życia Giovanni Gazzola, który jest jej właścicielem i zarazem projektantem. Z tej okazji udzielił wywiadu magazynowi Hi-Fi Choice.

Pełen tekst wywiadu w elektronicznym wydaniu Hi-Fi Choice - Hi-Fi Choice nr 10/16 - wywiad z G.Gazzola

Natomiast My prezentujemy wybrane fragmenty tego wywiadu.

HFC: Zacznijmy od początku, a więc jak zaczęła się Twoja pasja, zanim postanowiłeś, że to będzie twój zawód?

Giovanni Gazzola:  Od najmłodszych lat interesowała mnie muzyka. W 1969 roku zacząłem zajmować się dystrybucją sprzętu audio. Były to japońskie firmy Hitachi, JVC i Sharp, jako pierwszy we Włoszech rozpocząłem też dystrybucję marki Sugden.

HFC: Co wpłynęło na to, że zainteresowałeś się elektroniką?

Giovanni Gazzola:  Zauroczył mnie dźwięk urządzeń Sugdena, nigdy wcześniej odtwarzana muzyka nie brzmiała tak wspaniale. Na tle japońskiej konkurencji brytyjskie wzmacniacze oferowały zupełnie inny dźwięk. To było inspirujące, odkryłem wtedy zupełnie inny świat muzyczny.

....

HFC: Jakiej muzyki słuchasz na co dzień? Czy ma to wpływ na konstrukcję Twoich urządzeń?

Giovanni Gazzola:  Najwięcej słucham muzyki klasycznej, jednak nie unikam też innych gatunków. Uważam strojenie za błąd, sprzęt powinien być tak linowy , jak to tylko możliwe. System audio powinien dobrze oddać dźwięk dużej orkiestry symfonicznej, to jedyny mój wymóg tego typu.